wtorek, 26 kwietnia 2016

Premiery książkowe | MAJ 2016


Jak ten czas szybko leci. Nie chce mi się wierzyć, że mamy już maj. :D Jeszcze dwa miesiące i wakacje, a to znaczy, że będzie o wiele więcej wolnego czasu na czytanie książek. :D Już nie mogę się doczekać. A teraz zapraszam na premiery książkowe na nadchodzący miesiąc. :)


1. Życie ma smak pomarańczy - Judith Fertig
Opis: Nelly zajmuje się pieczeniem ciast, ma też wyjątkowy talent. Tak jak każdy prawdziwy szef kuchni potrafi wychwycić ulotne smaki, tak Neely „czuje” emocje. Smaki i emocje pozwalają jej zajrzeć w głąb duszy każdego z klientów, dzięki czemu może dopasować swoje wypieki do indywidualnych potrzeb. Kiedy jej dotychczasowe życie obraca się w gruzy, kobieta decyduje się wrócić do rodzinnego Millcreek Valley. Cukiernia, którą tam otwiera, to kameralny lokal, dokładnie taki, o jakim zawsze marzyła – a jednak każdy z jej nowych klientów nosi w sobie jakiś sekret. 
Wydawnictwo Prószyński i S-ka, premiera: 10 maja2. Złodziej z mgły - Lavinia Petti 
Opis: Bestsellerowa powieść o utraconych wspomnieniach, zapomnianych marzeniach i tajemnicach z przeszłości. Pewnego dnia w stosie korespondencji od wielbicieli swej twórczości Antonio znajduje list sprzed 15 lat, adresowany do nieznanej mu kobiety. Ku jego zdumieniu jego nadawcą jest… on sam. W liście Antonio opowiada o utraconych wspomnieniach i o zamordowanym, być może przez niego samego, człowieku. Czeka go długa podróż przez zaułki Neapolu, do krainy ciągłych zmian i metamorfoz, w poszukiwaniu rozwiązania zagadki morderstwa i własnej tożsamości. 
Wydawnictwo Filia, premiera: 11 maja
3. Wejść między lwy - Ken Follett
Opis: Rok 1982. Do Afganistanu okupowanego przez wojska sowieckie przybywa Jean-Pierre Debout, francuski lewicowy ideowiec by pod przykrywką pracy lekarza na bieżąco informować KGB o dostawach broni i leków z terenu Pakistanu. Wskutek jego donosów dochodzi do masakry jednego z oddziałów partyzanckich. O pracę dla Rosjan nie podejrzewa go nikt oprócz żony Angielki Jane. Sytuacja zmienia się, gdy w ten sam rejon trafia z misją szkolenia rebeliantów niegdysiejszy przyjaciel Jean-Pierre&a, kiedyś kochanek Jane, agent CIA Ellis Thaler. Dawna miłość wybucha z nową siłą, a rozgrywka polityczna między mężczyznami staje się również rywalizacją o uczucie pięknej kobiety.
Wydawnictwo Albatros, premiera: 14 maja4. Neponset - Agnieszka Osiecka  
Opis: Dotąd niepublikowana, napisana na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych powieść Agnieszki Osieckiej. Jak zawsze osobista, jak nigdy aktualna. Preludium do „Białej bluzki”, dzięki któremu możemy udać się w podróż śladami nieprzystosowanej do życia, anarchicznej, żywiołowej bohaterki. Marta mieszka w Cambridge w USA, realizuje się w pracy, poznaje ciekawych ludzi, uczestniczy w życiu społecznym i towarzyskim, sporo czasu spędza też nad rzeką, którą uwielbia. Okalające Boston Rzeka Karola oraz tytułowa rzeka Neponset to granice jej osobliwego rezerwatu.  
Wydawnictwo Prószyński i S-ka, premiera: 17 maja
5. Bez Ciebie - Agata Przybyłek 
Opis: Czy można pokochać po raz drugi, gdy nie jest się w stanie zaufać? W kamienicy syna Lucy znajduje jego pobitą żonę. Orientuje się, że to mąż zgotował Katarzynie piekło. Pod wpływem impulsu Lucy decyduje się pomóc synowej. Razem z młodym lekarzem, Alanem, zabierają dziewczynę do Toronto, gdzie przechodzi długą rekonwalescencję i powoli staje na nogi. Katarzyna zaczyna nowe życie, a między nią a lekarzem rodzi się nić porozumienia. Właśnie wtedy widmo jej bolesnej przeszłości dotkliwie daje o sobie znać… 
Wydawnictwo Czwarta Strona, premiera: 18 maja
6. Trawers - Remigiusz Mróz  
Opis: Grupa uchodźców miała zostać w Kościelisku tylko przez trzy dni. Wójt zakwaterował ich w sali gimnastycznej, czekając, aż rząd znajdzie dla nich stałe miejsce pobytu. Wszystko zmieniło się, gdy przypadkowy turysta został odnaleziony martwy na szlaku prowadzącym na Czerwone Wierchy. Czy Bestia z Giewontu powróciła? A może to któryś z uchodźców jest winny? Rozpoczyna się nagonka, a wraz z nią śledztwo prowadzone przez Dominikę Wadryś-Hansen. Tymczasem Wiktor Forst wsiąka coraz bardziej w więzienny świat, nieświadomy tego, że na wolności ktoś liczy na jego ratunek… 
Wydawnictwo Filia, premiera: 18 maja
7. W mojej francuskiej kuchni - Susan Herrmann Loomis 
Opis: Miedziane rondle wiszą nad kuchnią, tymianek i rozmaryn rozsiewają swój zapach w ogrodzie, a boulangerie jest otwarta każdego dnia w tygodniu. I jak tu nie kochać francuskiej prowincji i francuskiego jedzenia? Dwadzieścia lat temu Amerykanka Susan Loomis dała się temu uwieść i zamieszkała wraz z rodziną w niewielkiej miejscowości Louviers w Normandii. Opowiadając o swoich sąsiadach i przyjaciołach, ich tradycjach i zwyczajach, odziedziczonych po przodkach i pięknie kultywowanych przez młode pokolenia, Susan ukazuje wyjątkowość francuskiego posiłku. 
Wydawnictwo Literackie, premiera: 19 maja
8. Japoński kochanek Isabel Allende
Opis: Alma Belasco, bogata dama ze znanej i szanowanej rodziny, niespodziewanie porzuca dostatnie życie i przenosi się do Lark House, nietypowego domu seniora pełnego ekscentrycznych staruszków. Tam zaprzyjaźnia się z jedną z pracownic, Iriną Bazili, przed którą stopniowo odsłania swoją przeszłość.
Wydawnictwo Muza SA, premiera 20 maja


Bardzo zaciekawiły mnie książki "Japoński kochanek" i "Złodziej z mgły". A wy na co zwróciliście uwagę? :)

1 komentarz:

  1. Ciekawi mnie Osiecka (♥) oraz "Bez Ciebie" :)
    Za to "W mojej francuskiej kuchni" wydaje się być...magiczną książką, więc możliwe, że po nią również sięgnę, lubię takie z klimatem :)


    www.zksiazkadolozka.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

INSTAGRAM