poniedziałek, 18 lipca 2016

Nowości książkowe Wydawnictwa Psychoskok | LIPIEC 2016


Witajcie Kochani! Dzisiaj przychodzę do Was z krótkim postem o nowościach książkowych Wydawnictwa Psychoskok. Zapraszam!


NOWOŚCI


"Erasmus - Bóg seksu i miłości" Anna Forestern

Premiera: 6.07.2016

Kategoria: literatura współczesna
Opis: Świeżo upieczona studentka turystyki i rekreacji postanawia spróbować swoich sił za granicą i wyjeżdża na wymianę do Hiszpanii nie znając języka. Bardzo szybko zakochuje się w malowniczym mieście i uzależnia od imprez, co ma swój oddźwięk w związku, który kończy po roku wspólnego życia. Przypadkowo poznaje starszego od siebie Mario, dzięki któremu bardzo szybko uczy się hiszpańskiego oraz poznaje bliżej kulturę i kulinaria tego kraju. Jednak chęć imprez, jego stabilne życie i ciągła praca sprawiają, ze czegoś jej brakuje. Wtedy spotyka swój ideał. Wbrew woli głównej bohaterki zaczyna jej się śnić po nocach, staje się prześladowcą jej umysłu. Jak postąpi Anna? Czy będzie miała odwagę wyznać prawdę i zerwie z Mario? "Reminiscencje - wspomnienia i refleksje" Zdzisław Moczyński

Premiera: 12.07.2016

Kategoria: wiersze
Opis: Autorem tomiku jest „starszy pan”, miłośnik poezji, który jak mówi pisanie wierszy czynił od młodych lat, aż po te – sięgające jego dojrzałości życiowej. Pasjonował się twórczością następujących pisarzy: K.I. Gałczyńskiego, J. Tuwima,I. Staffa, D. Leśmiana, W. Broniewskiego i wielu innych z tamtej epoki. Został im wierny w formie rytmów, rymów i formy, nie bacząc na krytykę współczesnych pisarzy. 


"Szerszenie, czyli w Piekle Odsieczy Wiedeńskiej tom II Na krwawym szlaku" Adam Jan Czarski

Premiera: 8.07.2016
Kategoria: historyczna
Opis: Tom drugi obejmuje zdarzenia po bitwie wiedeńskiej, jak - spotkanie Króla Sobieskiego z cesarzem Leopoldem I, ochronę i transport wielkiej zdobyczy, los zabitych i rannych uczestników bitwy. Następnie wyzwoleńczy marsz armii sprzymierzonych przez Słowację i Węgry. Skomplikowane intrygi, zdrady, porwania i krwawe dramaty w gronie głównych bohaterów. Jest tu także szczegółowa relacja z przebiegu dwóch bitew pod Parkanami. Pierwsza okazała się tragiczna dla wojsk polskich. Zginęło w niej wielu rycerzy, a Król Sobieski znalazł się w śmiertelnym zagrożeniu. Druga bitwa – zwycięska, była znacznie większa niż pod Wiedniem i zakończyła się sromotną klęską wojsk tureckich. Swoim zasięgiem objęła przekroczenie Dunaju, zdobycie twierdzy i miasta Esterghom. I kontynuację marszu wyzwoleńczego, staczanie nowych bitew i zdobywanie tureckich twierdz."Życie nieutulone" Marek Skulski

Premiera: 11.07.2016
Kategoria: literatura obyczajowa
Opis: Opowiadanie „Życie nieutuone” aurtorstwa Marka Skulskiego jest oparte na prawdziwej historii. Opisuję życie bohatera od jego wczesnego dzieciństwa do chwili obecnej, widziane oczyma dziecka, młodzieńca i dorosłego człowieka. 
Opowiadanie jest formą życiorysu, ale przedstawionego w niekonwencjonalny sposób, jako dialog prowadzony z sobą i wymyślonymi osobami. Opowiada o samotności człowieka, jego nieustannemu czekaniu na matczyną miłość i podejmowanych przez niego decyzjach. Jest próbą rozliczenia się z przeszłością i próbą zrozumienia, w jaki sposób dzieciństwo bohatera miało wpływ na jego dorosłe życie.


Czy któraś z pozycji może Was zainteresowała? Dajcie znać w komentarzach, czy znaleźliście coś dla siebie! :)

5 komentarzy:

 1. "Życie nieutulone" wydaje się czymś idealnym dla mnie. Muszę przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. "Erasmus - Bóg seksu i miłości" to coś dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Skusiłabym się na coś, ale czasu mi ciągle brakuje :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Chyba nic mnie wyjątkowo nie zainteresowało :)

  OdpowiedzUsuń

INSTAGRAM