wtorek, 5 lipca 2016

Nowości książkowe Wydawnictwa Psychoskok

Witajcie! Dzisiaj przychodzę do Was z krótkim postem o nowościach książkowych
Wydawnictwa Psychoskok. Zapraszam! :)


NOWOŚCI


"Manipulacja" Julia Buzdygan

Premiera: 17.06.2016
Kategoria: literatura młodzieżowa, fantastyka, psychologia
Opis: W książce Julii Buzdygan czytelnik w formie beletrystycznej zostaje wielokrotnie przenoszony w przeróżne, a jednocześnie i przedziwne zakamarki ludzkiego urojonego umysłu. Bohaterowie powieści to przeciętni młodzi ludzie, którzy w jakiś zagadkowy sposób przedostali się do wirtualnego świata własnych lęków i obaw. Te natomiast materializują się w licznych scenach grozy i tragizmu. Powieść pełna jest zwrotów akcji i dynamicznych przygód, co jest niewątpliwie znacznym jej atutem, gdyż pozwala wyobraźni czytelnika zapaść w jakiś letarg czy chociażby indyferencję.


"Odzyskane szczęście - Wolność od bagażu z dzieciństwa" Wojciech Gębura

Premiera: 23.06.2016
Kategoria: powieść obyczajowa
Opis: To poradnik z obszaru rozwoju osobistego, dedykowany osobom pochodzącym z rodzin dysfunkcyjnych. Dzięki tej książce otrzymasz kompleksową pomoc. Dowiesz się, jak odnaleźć na nowo siebie. Zyskasz umiejętność lepszego poznania, nazwania i zrozumienia własnych uczuć, reakcji, podejmowanych decyzji i często nieuświadomionych motywów, którymi dotąd się kierowałeś. Odzyskasz wiarę i poczucie kontroli nas swoim życiem. Najwspanialsze jest to, że mimo najtrudniejszych doświadczeń z dzieciństwa, dzięki właściwej pomocy, można zmienić dosłownie wszystko. Każdy ma w sobie "DNA Sukcesu" i nikt nie rodzi się zaprogramowany do tego, by nic nie osiągnąć. Czasami tylko doświadczenia życiowe sprawiają, że gdzieś zagubi się nasza siła i to, co w nas najcenniejsze. Ta książka pomoże Ci odzyskać siebie i zbudować nowe wspaniałe życie, na jakie zasługujesz.


"Pani Nela z Saskiej Kępy" Małgorzata Mossakowska - Górnikowska

Premiera: 30.06.2016
Kategoria: biografia
Opis: Jest to fabularyzowana opowieść - historia życia Anieli Bińkowskiej, która w 1928 roku, w wieku 17 lat przyjechała z Łodzi do Warszawy - do starszego brata, aby rozpocząć nowe, lepsze życie. Początki w nowym mieście, praca, nauka, przyjaźń i miłość, a także trudne, codzienne życie stanowią treść tej książki. To historia oparta na prawdziwym życiorysie. Większość bohaterów to postacie autentyczne. Lekko opowiedziane skrawki z życia, w tle dawna Warszawa: od czasów przedwojennych, poprzez okres okupacji i lata powojenne ze szczególnym uwzględnieniem jej peryferyjnej wówczas dzielnicy - Saskiej Kępy.


"W poszukiwaniu źródła - korzenie cywilizacji na Ziemi" Łukasz Kulak

Premiera: 13.06.2016
Kategoria: literatura popularnonaukowa
Opis: Książka "W poszukiwaniu źródła - korzenie cywilizacji na Ziemi", poświęcona jest najstarszym, zaawansowanym kulturom na naszej planecie. Oficjalnie teorie naukowe wskazują, że wyrafinowane cywilizacje powstały w okresie historycznym, jednak według licznych źródeł najbardziej rozwinięte cywilizacje datować należy na czasy prehistoryczne. W książce opisane zostały cztery cywilizacje, z których trzy rozwijały się i zakończyły swoje losy w prehistorii, a jedna miała swoją kontynuację przed kilkoma tysiącami lat. W pierwszej kolejności autor bardzo szczegółowo scharakteryzował dwa ośrodki kulturowe: Atlantydę i Mu- zlokalizowane odpowiedni na zaginionych dzisiaj lądach na Atlantyku i Pacyfiku. Zajął się także cywilizacją pochodzącą z terenów dzisiejszej Turcji. Ostatnią cywilizacją opisywaną na kartach książki jest kultura starożytnego Egiptu. Poszukiwania autora dowodzą, że kultura ta, faktycznie istniała w okresie historycznym, lecz największy rozwój zanotował w prehistorii.


I jak? Mi osobiście podoba się z opisu "Manipulacja", a Wam która książka się spodobała? :)

4 komentarze:

 1. Nic szczególnie nie rzuciło mi się w oczy,chociaż ''Manipulacja'' wydaje się całkiem ciekawa.Może kiedyś przeczytam,jeśli będzie w bibliotece. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja na pewno przeczytam kilka z tych powieści. Oferta Psychoskoku trafia w mój gust. Jeszcze nie zawiodłam się na żadnej z ich książek.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem po lekturze "Manipulacji" i niestety trochę się zawiodłam na tej pozycji. Moim zdaniem autorka nie skupiła sie na poszczególnych wątkach i czytając ta książkę czujemy brak i informacji :(

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie znalazłam niczego dla siebie, chociaż" "Manipulacja" brzmi całkiem nieźle.

  OdpowiedzUsuń

INSTAGRAM