poniedziałek, 12 czerwca 2017

Czerwcowe zapowiedzi wydawnictwa Psychoskok


Witajcie Kochani po długiej przerwie! 
Dość długo mnie tu nie było, bo z tego co patrzyłam to ostatni raz odzywałam się do Was 27 kwietnia. Miałam sporą przerwę w blogowaniu z powodu nadmiaru obowiązków i nauki, której ostatnio miałam naprawdę dużo.
Poza tym przechodzę ostatnio jakiś kryzys, bo już od kilku tygodniu próbuję się zebrać, żeby coś tutaj napisać i przeczytać jakąkolwiek książkę, jednak po prostu brak mi weny i chęci. Przychodzę dzisiaj do Was z postem z zapowiedziami, bo pomyślałam, że może jak zacznę od czegoś lekkiego, to łatwiej później przyjdzie mi napisanie recenzji. :)

Poza tym zbliżają się wakacje i może iż będą one, w moim przypadku, dość pracowite, to uda mi się wygospodarować trochę więcej czasu na czytanie książek i pisanie recenzji niż w roku szkolnym. Prosiłabym Was więc o odrobinę zrozumienia. Myślę, że nie tylko w moim przypadku nadszedł w końcu taki kryzys w blogowaniu. Większość z Was też pewnie przez to przechodziła i doskonale wiecie, co mam na myśli. :)

A teraz zapraszam na krótki post z zapowiedziami :)

"Zielone róże" 

Opis: Książka, dzięki której młody czytelnik staje się choreografem i tworzy własne przedstawienie.
Piękna, młoda Anna, nieakceptowana przez rodaków swojego małżonka, pochodzącego z wpływowej rodziny królewskiej, ma okazję zmienić swoją sytuację, dzięki samej królowej. Warunkiem jednak jest poprawna odpowiedź na zagadkę, zadaną przez władczynię. Pierwsza figura, potem druga, następnie "plié", po nim "tendu"... Historia pięknej Anny układa się coraz płynniej. Ukochana córeczka odnajduje swoją mamę w różanym ogrodzie. Oazie spokoju oddalonej od lekceważących spojrzeń rodaków jej męża. Ukłon, oddanie,... kolejne ilustracje, przędą nić zagadki, ale czy zadanie królowej zostanie wykonane?
Książka jest szansą na poznanie tańca baletowego w inny sposób, niż dotychczas proponowano. Nowy podgatunek bajki, baśni tanecznej, daje możliwość stworzenia krótkiego przedstawienia dla i przez jedno, lub kilkoro dzieci. Opowieść plus ilustracje z figurami baletowymi, na poziomie amatorskim i dla początkujących, kolorowe, pastelowe rysunki, jak kostiumy zawodowych tancerzy najsłynniejszych scen świata, to zachęta do zrozumienia języka baletu i spróbowania własnych sił w produkcji takiego przedsięwzięcia.

AUTOR: Katarzyna Ducros | PREMIERA: 12.06.2017 | KATEGORIA: Baśń taneczna | WYDAWCA: Psychoskok | ISBN: 978-83-7900-795-0 | OPRAWA: Miękka | ILOŚĆ STRON: 28 | CENA: 19,90 zł"Mannerheim – Lozanna. Swoją Drogą" 

Opis: ,,Mannerheim” - tytuł nie dla każdego oczywisty. To sięgnięcie do historii i „wskrzeszenie” mało spopularyzowanej postaci  marszałka Carla Gustawa Mannerheima  fińskiego dowódcy wojskowego, który przyczynił się do wyzwolenia swojego kraju spod władzy Rosji. Nieprzypadkowo ta zagraniczna postać staje się przyczyną do stworzenia czegoś na kształt współczesnego eposu. Jak pisze sam Kadmon w części ,,Od autora”, to osoba niebanalna, znacząca dla historii, także historii Polski. Tom ,,Mannerheim” podzielony jest na dwie części. W pierwszej, cytując Adama Kadmona: ,,Znajdziesz tu, w opowieści, zwroty akcji, rekapitulacje, retrospekcje i odwołania do konkretnych sytuacji z życia bohatera opowieści. Jest to rzecz oparta na skrótowej biografii żołnierza, sentymentalnej nieco, niewolnej od osobistych odniesień”. Rzeczywiście – lektura pierwszej części to odkrywanie Mannerheima i poznawanie zaskakujących faktów historycznych, o których często nie miało się żadnego pojęcia. Natomiast druga część jest zgoła inna, skupiona na tematyce refleksyjnej, poruszająca kwestię ulotności życia każdego człowieka i motywująca do egzystencjalnych przemyśleń. Taka, a nie inna kompozycja tomiku świadczy o jego niebanalności i daje czytelnikowi możliwość odnalezienia się w różnych kontekstach – zarówno tych historycznych jak i bardziej współczesnych, stricte refleksyjnych.

AUTOR: Adam Kadmon | PREMIERA: 20.06.2017 | KATEGORIA: Poezja | WYDAWCA: Psychoskok | ISBN: 978-83-7900-396-9 | OPRAWA: Miękka | ILOŚĆ STRON: 106 | CENA: 19,00 zł"A może tego nie było..."

Opis: Marek Andrzej Dębski za pomocą licznych wspomnień, porównań i metafor, przytacza doświadczenia bliskie każdemu człowiekowi. Poezja jest tu swoistym zapisem przeżyć egzystencjalnych. Uwiecznione na papierze strofy dotyczą pierwszej miłości, wiernej przyjaźni, szczerej radości, cichej tęsknoty i niezłomnej nadziei pokładanej w modlitwie. Lektura wierszy pozwoli docenić siłę tkwiącą w narodowej tradycji i uświadomić sobie, że przekazywane z pokolenia na pokolenie treści kultury są naszym największym bogactwem. Wspomnienie dzieciństwa, delikatnych matczynych dłoni, świąt spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze daje możliwość spojrzenia z dystansem na teraźniejszość i docenienia tego, co w życiu najważniejsze. Ukryte w pamięci ślady przeszłości mogą być dla nas drogowskazem, nieuświadomioną jeszcze sugestią dotyczącą postępowania w trudnych chwilach. 

AUTOR: Marek Andrzej Dębski | PREMIERA: 30.06.2017 | KATEGORIA: Poezja | WYDAWCA: Psychoskok | ISBN: 978-83-8119-035-0 | OPRAWA: Miękka | ILOŚĆ STRON: 76 | CENA: 19,90 zł


Na dzisiaj to tyle. :) Mam nadzieję, że przymkniecie oko na tę dłuższą przerwę na moim blogu i nie będziecie na to złowrogo patrzeć. Obiecuję poprawę. :D Może teraz w wakacje, kiedy będę miała więcej czasu wolnego, pojawi się troszkę więcej postów na moim blogu. :D Postaram się też opublikować w miarę możliwości zaległe recenzje. :)


Pozdrawiam
wercix99

1 komentarz:

INSTAGRAM