wtorek, 24 maja 2016

LubimyCzytać TAG


Dawno nie było u mnie jakiegoś TAGu, więc dzisiaj postanowiłam to nadrobić. :D Mam nadzieję, że Wam się spodoba. :)1. Jaka książka została ostatnio odznaczona jako przeczytana?
Na LC staram się na bieżąco uzupełniać informacje o przeczytanych książkach, jednak moja obecność na tym portalu jest sporadyczna. Ostatnią książką którą przeczytałam, i którą odznaczyłam na LC jest książka Nicholasa Sparksa "Najdłuższa podróż". <KLIK>2. Co obecnie czytasz?
Aktualnie czytam książkę "Nocny gość", którą zdobyłam na Warszawskich Targach Książki (już niedługo napiszę więcej o moich zdobyczach na tych Targach :D), i której recenzja pojawi się już za kilka dni na moim blogu. :)

3. Co ostatnio odznaczyłaś jako "chcę przeczytać"?
"Noc w Piemoncie" Andromeda Romano-Lax - strasznie jestem ciekawa tej książki. :)


4. Co planujesz przeczytać jako następne?
Na pewno książkę "Kim byłbym bez Ciebie?" Guillaume Musso. Trochę boję się ją zaczynać, bo nie wiem czego się po niej spodziewać. Do tej pory nie miałam styczności z powieściami tego autora.


5. Czy używasz systemu gwiazdek?
Oczywiście. Uważam, że jest to prosty i szybki sposób, aby przekazać innym swoją ocenę o danej książce i na pewno dla wielu osób szukających opinii o książkach - bardzo przydatny.

6. Czy bierzesz udział w jakiś tegorocznych challenge'ach?
Jeśli chodzi o blogowe, to tak. :D Biorę udział w wyzwaniach Ani D. (Czytam Young Adult) oraz KittyAilla (Wyzwanie czytelnicze 2016 A... B... C...). Oprócz tego zmagam się także ze swoim Wyzwaniem Czytelniczym 2016. :D

7. Czy masz swoją listę życzeń na LubimyCzytac.pl?
Owszem, mam taką półkę "Chcę w prezencie", jednak nie aktualizuję jej zbyt często, tylko wtedy, jeżeli o tym pamiętam. Zazwyczaj zapisuję te książki w swoim zeszycie, albo od razu staram się je zdobyć. :)

8. Jaką książkę planujesz kupić jako następną?
Od dłuższego czasu poluję na książkę "Bóg nigdy nie mruga".


9. Czy masz jakieś ulubione cytaty na LubimyCzytac.pl?
Oczywiście, jednak nie aktualizuję często tej listy. Obecnie mam ich bardzo dużo, jednak jest kilka, które lubię szczególnie. Nie potrafię wybrać jednego :)

"Jeżeli będę zajmował się tym, co myślą głupcy, nie będę miał czasu na to, o czym myślą ludzie inteligentni." ~ Eric-Emmanuel Schmitt "Oskar i Pani Róża"

"Książki są lustrem: widzisz w nich tylko to co, już masz w sobie." ~ Carlos Ruiz Zafón "Cień wiatru"

"Milczenie jest potrzebne tylko wtedy, kiedy nie ma się nic ważnego do powiedzenia. Milczenie sprawia, że nawet głupcy przez chwilę stają się mędrcami." ~ Carlos Ruiz Zafón "Cień wiatru"

"Nie rezygnuj z marzeń. (...) Nigdy nie wiesz, kiedy okażą się potrzebne." ~ Carlos Ruiz Zafón "Cień wiatru"


10. Jacy są Twoi ulubieni autorzy na LubimyCzytac.pl?
Jednymi z najbardziej lubianych przeze mnie autorów są Carlos Ruiz Zafón i Nicholas Sparks. Ale na mojej liście na LC znaleźli się również Richard Paul Evans, John Marsden i Alice Sebold. 

11. Czy jesteś w jakiś grupach na LubimyCzytac.pl?
Nie przypominam sobie, żebym należała do jakiejkolwiek grupy. Na LC zaglądam sporadycznie, bo po prostu nie mam na to czasu, więc zapewne do żadnej grupy też się nie dołączałam, głównie ze względu na brak czasu. :(

A Wy? Jak często zaglądacie na ten portal? 
Czego na nim szukacie?
Jesteście do niego bardzo przywiązani? :)2 komentarze:

 1. Muszę przyznać, że czytam zupełnie inne książki niż ty. Ale myślę, że te książki tez są również ciekawe. Świetnie wykonany Tag. :D
  Buziaki :*
  Fantastic books

  OdpowiedzUsuń
 2. Polecam Sparksa i Reginę Brett. Niestety reszty nie czytałam, ale wszystko jest do nadrobienia ;)
  http://reading-mylove.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

INSTAGRAM