poniedziałek, 6 marca 2017

#42 "Hopeless" Colleen Hoover


Książek o miłości powstało już naprawdę wiele. Wydawać by się mogło, że napisano o niej już wszystko, jednak autorka książki "Hopeless" Colleen Hoover udowodniła nam, że mimo tylu powieści o miłości można stworzyć coś jeszcze lepszego, że można to zrobić jeszcze lepiej i piękniej. 


Na początku powieści poznajemy Sky. Siedemnastoletnią dziewczynę, która jest zwyczajną nastolatką. Ma przyjaciółkę Six, z którą może porozmawiać dosłownie o wszystkim. Pewnego dnia dowiaduje się, że Six musi wylecieć za granicę i pozostawić wszystko, co do tej pory miała. Sky niedługo potem poznaje Holdera, przez którego czuje się obserwowana. Jednak z upływem czasu tę dwójkę łączy niesamowite uczucie. Holder jest dla Sky wybawieniem, gdyż przy nim zaczyna odczuwać takie emocje, o których wcześniej nie miała pojęcia. Niestety ten niezwykły facet, okazuje się być częścią jej przeszłości. Nagle świat Sky się zawala. Wszystko w co dziewczyna wierzyła okazuje się kłamstwem, a prawda jest niemiłosiernie traumatyczna. 


Historia Sky oczarowała i wstrząsnęła mną bardziej niż mogłabym przypuszczać. Nie sądziłam, że aż tak sama jej osoba poruszy moim sercem. Początkowe dwie strony, które miały za zadanie wprowadzić czytelnika w historię głównej bohaterki, wydawały się jakby wyrwane z kontekstu. W miarę upływu przeczytanych stron stają się one dla nas jasne i przejrzyste, a także są emocjonalnym odzwierciedleniem niesamowitej i uczuciowej walki Sky

Cudowna okładka
Biorąc do ręki książkę uwagę od razu przykuwa okładka. Utrzymana jest ona w stonowanych kolorach, a dodatkowo skrzydełka dodają jej wyjątkowości. W trakcie czytania ten krótki przekaz graficzny nabiera szczególnego kształtu i umila czytanie. 

Świetnie wykreowani bohaterowie
Autorka świetnie wykreowała bohaterów, a zwłaszcza Holdera. Jest to chłopak o silnym , stanowczym charakterze, ale też o wrażliwym sercu, dokładnie taki, o jakim marzy wiele dziewczyn. Na początku jego zachowanie było dziwne, ale z czasem wszystko się wyjaśnia. 
I oczywiście Sky, której zawziętość i siła, którą w sobie miała, strasznie mi zaimponowały. Naprawdę podziwiam tę dziewczynę za jej wytrwałość. 

Świetny styl autorki
Jest to pierwsza książka Colleen Hoover, którą przeczytałam i na pewno nie ostatnia. Pisarka ma w swoim stylu coś takiego, że już po kilku przeczytanych zdaniach przyciąga i ciekawi czytelnika, który z czasem nie może się odciągnąć od jej książki. "Hopeless" czytałam z zapartym tchem, ciekawa tego, co wydarzy się na kolejnych stronach książki. 

Jeśli jeszcze nie mieliście okazji przeczytać "Hopeless" to gorąco polecam. Książka jest idealna szczególnie dla młodzieży. Ja jestem totalnie zauroczona tą historią i nie mogę przestać o niej myśleć. 


AUTOR: Colleen Hoover
TŁUMACZ: Piotr Grzegorzewski
WYDAWNICTWO: Otwarte
KATEGORIA: literatura młodzieżowa
ILOŚĆ STRON: 424

MOJA OCENA: 10/10


Nie mam zamiaru marzyć o idealnym życiu. Wszystkie niepowodzenia to tak naprawdę sprawdziany, które zmuszają nas do wyboru pomiędzy rezygnacją a podniesieniem się z ziemi, otrzepaniem się z kurzu i stawieniem czoła sytuacji. Chcę to zrobić. Być może życie poturbuje mnie jeszcze kilka razy, ale na pewno nie mam zamiaru rezygnować.
*
Do tej pory nie wierzyłam, że będę w stanie dzielić serce z jakimkolwiek mężczyzną, a co dopiero że oddam mu je w całości.
*
Bez względu na to, co się zdarzy życie idzie dalej, słowa wciąż
napływają, prawda jest wyrzucana czy ci się to podoba, czy nie, a życie nigdy nie pozwoli ci
zatrzymać się i złapać cholerny oddech.
*
Nie mogę cię zacząć całować, bo to prowadzi do następnej rzeczy, która z kolei prowadzi do następnej rzeczy, i ani się nie obejrzymy, jak skończą nam się wszystkie pierwsze razy. Nie chcesz, żeby to trochę dłużej trwało?

3 komentarze:

  1. Ja muszę w końcu poznać prozę tej autorki. Koniecznie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Uwielbiam tę książkę, tak jak Ty - zachwyciłam się nią :D

    OdpowiedzUsuń

INSTAGRAM