wtorek, 6 września 2016

Zapowiedzi książkowe wydawnictwa Psychoskok | WRZESIEŃ 2016


Hej Kochani! Mamy już wrzesień, dlatego dzisiaj mam dla Was post poświęcony zapowiedziom książkowym wydawnictwa Psychoskok Zapraszam! :D



"Amfetamina" Stefania Jagielnicka


DATA PREMIERY: 30.09.2016
KATEGORIA: Thriller psychologiczny
ILOŚĆ STRON: 376
OKŁADKA: miękka
ISBN: 978-­83-­7900-­639-­7
CENA DETALICZNA: 34,90 zł

Jet to thriller psychologiczny z zaskakującym zakończeniem, równie specyficzny, jak jego bohaterka. Dla Izy, słynnej diwy operowej, na pozór nic i nikt się nie liczy się poza karierą. Rezygnuje z małżeństwa i posiadania dziecka, łamie serca uwielbiających ją mężczyzn. Jednak w końcu zagląda jej w oczy widmo samotności, kiedy aktualny kochanek znajduje przystań w ramionach młodszej śpiewaczki, która namawia go do zatrucia Izy amfetaminą, bo pragnie ją zastąpić nie tylko w łóżku, lecz również na scenie. Iza traci głos i halucynuje diabła z opery „Faust”, w której gra rolę Małgorzaty. Szatan składa jej propozycję odzyskania głosu w zamian za pozbycie się hamulców moralnych, tkwiących w głębi jej duszy, w gruncie rzeczy szlachetnej i spragnionej miłości.



"I obiecuję ci miłość..." Marta W. Staniszewska


DATA PREMIERY: 15.09.2016
KATEGORIA: Powieść obyczajowa/erotyczna
ILOŚĆ STRON: 287
OKŁADKA: miękka
ISBN: 978­-83-­7900­-527-­7
CENA DETALICZNA: 34,90 zł

Marta W. Staniszewska to autorka dwóch powieści erotycznych „Nigdy cię nie zapomniałam” i „Nigdy nie pozwolę ci odejść”. Po raz kolejny zostajemy w klimacie obyczajowo-­erotycznym. „I obiecuję ci miłość...” to niezwykle zmysłowa, szalenie romantyczna i głęboko fascynująca książka. Wincent stawia dane słowo ponad własne życie i szczęście, jednak los zmusił go do zweryfikowania priorytetów. Nauczył go ponadto, aby dwa razy przemyślał, komu i jaką obietnicę składa, bo może okazać się, że wszystkich nie będzie w stanie dotrzymywać... Zwłaszcza jeśli w grę wchodzi szczęście jedynej dziewczyny na świecie, na której mu naprawdę zależało. Czy Bella kiedykolwiek zaufa Wincentowi ponownie, po tym jak porzucił ją bez słowa wyjaśnienia? Czy przeznaczenie da im szansę naprawić błędy przeszłości? I co na to mąż Belli?



"Niemożliwe załatwiam od ręki. Podręczny Poradnik Rozwiązywania Problemów" William Gruff


DATA PREMIERY: 09.09.2016
KATEGORIA: Poradnik
ILOŚĆ STRON: 55
OKŁADKA: miękka
ISBN: 978­-83-­7900-­523-­9
CENA DETALICZNA: 14,90 zł

Książka zawiera zbiór praktycznych i konkretnych porad, które ułatwiają zmierzenie się z problemami wszelakiej maści. Autor, bazując na doświadczeniach i obserwacjach, daje możliwość spojrzenia na temat z zupełnie innego – świadomego punktu wiedzenia, dzięki któremu nawet te najbardziej skomplikowane i trudne problemy stają się łatwiejsze. Prosta budowa rozdziałów gwarantuje, że każdy czytelnik znajdzie analogię do swojego życia i w łatwy, przejrzysty sposób ujrzy istotę trapiącego go dylematu.



"Noc jest dniem" Leszek Mieszczak


DATA PREMIERY: 10.09.2016
KATEGORIA: Powieść psychologiczno-obyczajowa
ILOŚĆ STRON: 276
OKŁADKA: miękka
ISBN: 978­-83-­7900-­573-­4
CENA DETALICZNA: 31,90 zł

To powieść psychologiczno­duchowa, prezentująca dynamiczny obraz ludzkich doświadczeń, w tym także tych marginalnych, z pogranicza życia i śmierci oraz kalectwa i medycznego wykluczenia z rutynowej codzienności. Bohaterami są Bronisław i Marta, ludzie z pozoru bardzo różniący się od siebie i nie posiadający wspólnych płaszczyzn i doświadczeń, lecz jak się okaże, nie wszystko można zaplanować. Spotykają się w przedziale pociągu, gdzie jako pasażerowie zaczynają niby luźną, towarzyską pogawędkę, która jednak stała się preludium do ich dalszych losów, a jednocześnie treści powieści. Kalendarz wydarzeń ulokowany jest we współczesności. Zasadnicza fabuła umiejscowiona jest w roku 2014, jednak bohaterzy w swoich wspomnieniach wracają pamięcią do własnych biografii, a szczególne epizody z nich wyciągnięte potrafią zaskakiwać, wzruszać, wzbudzać podziw, a nawet uczyć głębszych postaw humanistycznych.



"Okruchy życia" Stefan Jaksch


DATA PREMIERY: 26.09.2016
KATEGORIA: Powieść obyczajowa
ILOŚĆ STRON: 232
OKŁADKA: miękka
ISBN: 978-­83­-7900-­590-­1
CENA DETALICZNA: 23,90 zł

W powieści „Okruchy życia” śledzimy życie Piotra Ruczaja od dzieciństwa przez czasy średniej szkoły i studiów do dorosłego życia. Czytelnik uczestniczy w sukcesach i porażkach bohatera, jest świadkiem jego zmagań z nierzadko dramatycznymi sytuacjami, jakimi zaskakuje go życie. Piotr jest synem cenionego lecz przedwcześnie zmarłego lekarza. Sam, po wielu perypetiach, też kończy medycynę i dzięki swojej ambicji, pracowitości oraz uczciwości zyskuje szacunek wśród pacjentów, a także w swoim środowisku. W trudnych momentach życia, na jego drodze stają ludzie, którzy go wspierają i wskazują kierunek, w którym powinien podążać. Życia nie da się przejść bezboleśnie, więc i Piotra spotykają traumatyczne wydarzenia... Autor umieszcza swoją historię w PRL­owskiej rzeczywistości. Jest ona jednak tylko subtelnym tłem, z którego rzadko przebijają się aluzje do ówczesnej sytuacji politycznej. Bo nie polityka jest bohaterką tej książki, lecz człowiek. Człowiek, który nieustannie jest w drodze, próbując odkryć prawdę o sobie i otaczającym go świecie.



"Jak leczyć osteoporozę" Jarosław Niebrzydowski


DATA PREMIERY: 26.09.2016
KATEGORIA: Poradnik dla chorych
ILOŚĆ STRON: 134
OKŁADKA: miękka
ISBN: 978-83-7900-665-6
CENA DETALICZNA: 29,90 zł

Poradnik „Jak leczyć osteoporozę” przedstawia najnowsze zasady postępowania i leczenia tej choroby. Zawiera on bardzo ciekawe i użyteczne informacje, przydatne zarówno dla chorych oraz członków ich rodzin i zapewne także dla lekarzy rodzinnych i specjalistów z innych dziedzin medycyny.
Publikacja napisana jest prostym językiem, w sposób przejrzysty, bez zbędnej filozofii i trudnych medycznych terminów. Umożliwia chorym szybkie zorientowanie się w zasadach leczenia i czy nie powinni skorygować terapii, aby wykorzystać wszelkie możliwości zahamowania choroby i osiągnięcia sukcesu jakim jest jej wyleczenie. Autor podkreśla, wbrew obiegowym opiniom, że osteoporoza jest chorobą całkowicie uleczalną.



"Służąca" Agata Haidi


DATA PREMIERY: 15.09.2016
KATEGORIA: Powieść obyczajowa
ILOŚĆ STRON: 157
OKŁADKA: miękka
ISBN: 978-83-7900-575-8
CENA DETALICZNA: 23,90 zł

Poruszająca historia napisana w formie pamiętnika. Jest oparta na faktach. Fabułę nakreśliło tu samo życie, a na główną bohaterkę wybrało właśnie autorkę. Opisuje jej losy od dnia ślubu z mężem, tyranem. To budzący emocje obraz walki o siebie i swoją godność. Tytuł nawiązuje do pracy podjętej przez nękaną kobietę, która, aby zarobić na siebie i dzieci, postanawia zostać służącą. Pracuje w domach w Warszawie i okolicach. Każdy dom to inna historia. Co się działo w każdym z nich? Jak ciężka jest praca pomocy domowej? Jak znieść towarzyszące jej upokorzenia? ,,Służąca” to książka o brutalności, poniżeniu, ciężkiej pracy, ale także o wychodzeniu na prostą. Składają się na to, między innymi, rozprawy sądowe z byłym mężem, trwające aż siedem lat. Szerokie retrospekcje: powrót do dzieciństwa, domu rodzinnego i życia na wsi pięćdziesiąt lat temu są dopełnieniem obrazu życia autorki i tworzą tym samym jej bogaty portret psychologiczny.



"Tajemniczy zapach szczęścia" Aneta Jaroszczak


DATA PREMIERY: 09.09.2016
KATEGORIA: Powieść erotyczna
ILOŚĆ STRON: 226
OKŁADKA: miękka
ISBN: 978-83-7900-579-6
CENA DETALICZNA: 29,90 zł

Jest to historia o kobiecie, która postanowiła całkowicie odmienić swoje życie. nie spodziewała się jednak, że przeżyje życiową rewolucję. Gdy przez przypadek spotyka swoje przyjaciółki z dzieciństwa wszystko się zmienia. Zakochuje się z wzajemnością w bracie jednej z nich. Dzięki temu czuje, że narodziła się na nowo, jest szczęśliwa jak nigdy dotąd. Dzieją się rzeczy, których nigdy by się nie spodziewała. Cudowna przyjaźń, jeszcze lepsza miłość i seks. Nic więcej do szczęścia jej nie jest potrzebne.



"Złodziejka głosu" Kalina Kowalska


DATA PREMIERY: 19.09.2016
KATEGORIA: Poezja
ILOŚĆ STRON: 78
OKŁADKA: miękka
ISBN: 978-83-7900-577-2
CENA DETALICZNA: 19,90 zł

Poezja współczesna. „Wiersze, które chodzą parami” – w jednym tomiku dwa  odmienne typy poetyckiej dykcji – miniatury i korespondujące z nimi  wiersze pisane szeroką frazą. Liryczna wędrówka podążająca tropami współczesnej kultury w poszukiwaniu sensu życia i śmierci, miłości i samotności, przemijających ludzkich doświadczeń i transcendencji. Zbiór finezyjnych erotyków – zmysłowych i zarazem intelektualnych – pełen inteligentnych fabularyzacji i celnych puent.


I to by było na tyle :D 
Wpadło Wam coś w oko? 
Spodobała się Wam któraś pozycja? :)
Piszcie w komentarzach! ;)

4 komentarze:

 1. O tych książkach nie słyszałam :) Chociaż jakoś tam przeglądam te zapowiedzi :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Z chęcią przeczytam "Amfetaminę". Wydaje mi się, że będzie to coś podobnego do filmu "Czarny łabędź". Z chęcią sprawdzę, co lepsze :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam I obiecuję Ci miłość! - jest genialna! Widać wielką poprawę autorki. A co do Tajemniczego zapachu szczęścia - beznadziejny, wypruty z uczuć debiut - nie polecam go nikomu. Ale jestem zainteresowana Amfetaminą, Służącą, oraz Noc jest dniem.

  Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do siebie w wolnej chwili na Rozdawajkę. ;)
  http://tylkomagiaslowa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To już wiem, czego unikać, a co warto przeczytać :D Chyba sięgnę po książkę "I obiecuję Ci miłość", bo spodobał mi się jej opis.

   Chętnie do Ciebie zajrzę ;)
   Buziaki :*

   Usuń

INSTAGRAM