środa, 10 sierpnia 2016

Premiery i nowości wydawnictwa Psychoskok | Sierpień 2016


Do końca wakacji pozostał już niecały miesiąc. W związku z tym przychodzę dzisiaj do Was z postem o sierpniowych premierach wydawnictwa Psychoskok. Mam nadzieję, że coś Wam się spodoba i wykorzystacie ten ostatni miesiąc wakacji na intensywne czytanie :D

Bankiet wysuszonych kasztanów
Bankiet wysuszonych kasztanów mała.jpg
Z całą pewnością starość to ostatni etap ludzkiego życia, który warto właściwie wykorzystać. Czas jest nieubłagany i mija bezpowrotnie, dlatego należy właściwie wykorzystać każdą chwilę, i nigdy nie wątpić, że może być lepiej.
„Bankiet wysuszonych kasztanów” pozwoli nam poznać cztery niezwykłe staruszki, które całkiem przypadkiem  poznają się na sali oddziału geriatrycznego. Szpitalne warunki pozostawiają wiele do życzenia, dlatego bohaterki postarają się zrobić wszystko, by poprawić sobie warunki pobytu. Starych, niewygodnych lóżek, przestarzałego wyposażenia, wzbogaconego darami z WOŚP nie da się wymienić, ale istnieją sposoby, aby wpłynąć na głodowe racja żywnościowe, czy opieszałość pielęgniarek.
Cztery niepozorne staruszki, dowiodą, że warto wykorzystać każdą chwilę i nadarzającą się okazję. Ich zaradność zachęci do działania wiele osób, nawet szpitalnego kapelana, który odegra kluczową rolę w organizowaniu tytułowego bankietu…
Książka jest lekko napisaną pochwałą życia, która trudy starości łagodzi ogromną dawką humoru. Autorka zdołała poruszyć istotne aspekty życia, które z czasem mogą dotyczyć nas wszystkich i jednocześnie dowieść, że nie ważne są dalekosiężne plany lecz chwile uchwycone tu i teraz…
Tytuł: Bankiet wysuszonych kasztanów | Autorzy: Joanna Stańda | Liczba stron: 144 | Okładka: miękka | ISBN: 978-83-7900-566-6 | Premiera: 09.08.2016

Boska seksualność czyli sztuka kochania sercem (wydanie II – uzupełnione)
boska_seksualnosc_czyli_sztuka_kochania_sercem_large.jpg
Książka jest II uzupełnionym wydaniem pozycji "Boska seksualność czyli sztuka kochania sercem", która cieszy się ogromnym zainteresowaniem czytelników. Autor dołożył wszelkich starań, by wyczerpująco poszerzyć i wzbogacić treść.
"Boska seksualność czyli sztuka kochania sercem" powstała w zaledwie kilka dni i pozostaje darem dla wszystkich zainteresowanych tematyką. Zdolność kochania Sercem posiadamy bowiem wszyscy, a doskonaląc ją z łatwością doświadczymy Nowej Ziemi.
Grzegorz Kaźmierczak wprowadza czytelników w przestrzeń pozwalającą obudzić w sobie Dar Boskiej Seksualności i odkryć największą tajemnicę człowieka. Rozbudzona świadomość ułatwia odkrywanie prawdy o samym sobie. Wszyscy, którzy po lekturze pozycji odczują potrzebę dalszej pracy nad sobą, powinni sięgnąć po pozostałe publikacje autora.
Fragment od autora:
"Przeniknijcie się świadomością boską, płynącą z kart tej książki, a ona pomoże wam wznieść się w niecodzienność, w nowy boski świat, poprzez poznanie, pokochanie prawdy o waszym Darze Seksualności, w każdym człowieku. Dar tego poznania da wam wyjście z zagubienia stojącego niżej zwierzęcego doświadczania człowieka na Ziemi. Płynące tu słowa to słowa mego syna, który poprzez jedność z JAM JEST, dar wam księgi tej czyni."
Tytuł: Boska seksualność czyli sztuka kochania sercem (wydanie II – uzupełnione) | Autorzy: Grzegorz Kaźmierczak | Liczba stron: 228 | Okładka: miękka | ISBN: 978-83-7900-607-6

(Nie)święci
Dramat ukazujący świat dylematów, błędów i grzeszków współczesnego człowieka w zderzeniu ze światem świętych i błogosławionych. Wczytując się w treść bardzo szybko zrozumiemy, że światy te są do siebie bardzo podobne.
„(Nie)święci” zabiorą nas do kawiarni Pod Złotym Cielcem. Właśnie tutaj pojawią się zagorzali wrogowie Kościoła - polityk (Tomasz), artystka-feministka (Sara) i młody homoseksualista (Filip), którym nie w smak będzie towarzystwo duchów świętych i błogosławionych, którzy umówili się tutaj na spotkanie kręgu biblijnego.
Wartka akcja bardzo szybko wciągnie nas w wir wydarzeń pozwalający zrozumieć, że świat świętych i błogosławionych jest podobny do człowieczego. Błędy popełniają przedstawiciele obu grup, ale okazuje się, że miano tytułowych „(nie)świętych” pasuje do „niebiańskiej” siódemki, a trójka wrogów Kościoła może odnaleźć w sobie zadatki na świętych…
Dramat przeznaczony do wykorzystania na scenie teatru. Aluzje do różnych wydarzeń politycznych i kulturalnych, liczne dygresje, biblijna symbolika i dowcip sprawia, że czytelnik zyskuje wiedzę, jak można iść pod prąd we współczesnym świecie.
Tytuł: (Nie)święci | Autorzy: Dorota Żywczak | Liczba stron: 87 | Okładka: miękka | 978-83-7900-557-4 | Premiera: 22.08.2016

Okruchy życia
Wciągająca, naznaczona wątkami erotycznymi i licznymi dramatami powieść obyczajowa, która pozwoli nam poznać niebywale skomplikowane życie chirurga Piotra.
Początkowo zdawało się, że Piotr z łatwością będzie pioł się po kolejnych szczeblach edukacji, by ostatecznie jak ojciec zostać chirurgiem. Niestety nieubłagany los sprawia, że bohater traci rodziców i zraz po maturze musi rozpocząć samodzielne życie.
Praca w biurze operetki oraz sprawdzanie się w roli artysty chóru nie jest w stanie zaspokoić pragnień Piotra, dlatego przy nadarzającej się okazji podejmie ponowną próbę dalszej edukacji, by z czasem spełnić swe marzenie i rozpocząć pracę jako chirurg.
Na przestrzeni kolejnych lat Piotr dojrzewa, by świadomie walczyć o swą przyszłość. Zasmakowuje miłości, mierzy się z ateizmem, i pozwala bez reszty pochłonąć pracy. Ostatecznie Piotr spotka kobietę, która odmieni jego dotychczasowe życie, i pozwoli znów cieszyć się rodzinnym szczęściem. Narodziny dziecka mają dopełnić radość pary, niestety choroba, która niespodziewanie zaatakuje ciało Piotra może zniweczyć wszystko…
Tytuł: Okruchy życia | Autorzy: Stefan Jaksh | Liczba stron: 240 | Okładka: miękka | ISBN: 978-83-7900-590-1 | Premiera: 26.08.2016

Coaching drogi
Coaching Drogi mała.jpg
Poradnik autorstwa Roberta Kozłowskiego w prosty i obrazowy sposób wyjaśnia, czym jest coaching, by czytelnik mógł zdobyć umiejętności pozwalające skutecznie wykorzystywać zdobytą wiedzę. Zaprezentowana metoda Coachingu Drogi pozwala pokonać trasę, jaką podąża klient wraz z towarzyszącym mu coachem, aż do jej końca, który wieńczy osiągniecie założonego przez klienta celu.
„Coaching drogi” umożliwia poznanie podstawowych zasad, umiejętności oraz struktur rozmowy coachingowej w modelu Coachingu Drogi. Zadania umieszczone w książce pozwalają na etapowe ćwiczenie nabywanych umiejętności, a wywiady z doświadczonymi coachami, którzy skutecznie prowadzą praktykę coachingową oraz godne naśladowania przykłady  umieszczone w ostatnim rozdziale, podsumowują zdobytą wiedzę i inspirują do działania.
Konstrukcja książki umożliwia etapowe nabywanie i ćwiczenie zdobywanej wiedzy, tak aby każdy pragnący podążać „Coachingiem drogi” mógł sprawdzić się w roli skutecznego coacha.
Robert Kozłowski jest certyfikowanym  trenerem biznesu, praktykiem menadżerem, coachem i doradcą, twórcą programów szkoleniowych z zakresu przywództwa, coachingu i zarządzania sobą, dlatego zyskujemy pewność, że pobieramy naukę ze sprawdzonego źródła.

Tytuł: Coaching drogi | Autorzy: Robert Kozłowski | Liczba stron: 87 | Okładka: miękka | ISBN: 978-83-7900-626-7 | Premiera: 19.08.2016

Noc jest dniem
Życie jest niesamowitym darem otrzymanym od Boga, bez specjalnych zasług, ot tak, rozpoczyna się i nigdy już nie ustaje, nawet jeśli ciało rozpadnie się. Powieść jest próbą ukazania, jak wielka jest siła ducha i ile może dokonać, jeśli wykracza poza materialną stronę ciała. Historia spotkania z Elishebą narodziła się na polskiej prowincji, w czasie drogi do pracy, w pociągu kursującym codziennie z Bielsko-Białej Północ do stacji Łodygowice Górne.
„Bóg nigdy nie powiedział nam, jak się nazywa. Jedynie użył zwrotu: „Ja jestem, który jestem” i chociaż, jak mi się wydaje, już gdzieś słyszałem podobną interpretację, wewnętrznie potwierdzałem ją całym sobą. On był, jest i będzie nieustającym ruchem zawierającym w jednym punkcie wszystko, co można stworzyć i jeszcze stwarzać. Ten czasownik, który określa Go, jakby nie miał czasu przeszłego ani przyszłego, a znajdował się tu i teraz, teraz był na wieki wieków w moim małym mózgu.”

Tytuł: Noc jest dniem | Autorzy: Leszek Mieszczak | Liczba stron: 276 | Okładka: miękka | ISBN: 978-83-7900-573-4 | Premiera: 09.09.2016Moją uwagę przykuły dwie książki "Noc jest dniem" i "Okruchy życia". Z opisu wydają się być bardzo ciekawe. A które książki zwróciły Waszą uwagę? :)

5 komentarzy:

 1. Mnie zainteresowała książka pt. "Bankiet wysuszonych kasztanów". Może się na nią skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawe propozycje czytelnicze, już widzę dwie, na które powinnam się zdecydować. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Hej! Nominowałam Cię do LBA! Więcej informacji tutaj: http://zaczytan.blogspot.com/2016/08/liebster-blog-award-2.html#more

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za nominację! Jak tylko wszystko uporządkuję na pewno na nią odpowiem! Odpowiedź powinna pojawić się na blogu pod koniec sierpnia. ;)

   Pozdrawiam cieplutko,
   wercix99 :)

   Usuń
 4. Ostatnio dość głośno zrobiło się o tym wydawnictwie, będę musiała bliżej zapoznać się z jego ofertą. Najbardziej zainteresował mnie chyba Bankiet wysuszonych kasztanów, chociaż Okruchy życia też zapowiadają się intrygująco.

  Books by Geek Girl

  OdpowiedzUsuń

INSTAGRAM